• #SprzątamyDlaPolski

• W całej Polsce trwa akcja #SprzątamyDlaPolski. Jej celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Do akcji włączyli się prężnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie.

Akcja #SprzątamyDlaPolski, zorganizowana z okazji Dnia Ziemi, w 2024 roku ma już swój 7 finał. Działania polegają głownie na sprzątaniu lasów i okolicznych terenów zielonych.

- Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia - młodych społeczników, młodzieżowych radnych, osób zaangażowanych w działalność organizacji pozarządowych czy samorządów szkolnych i studenckich. W dotychczasowych sześciu edycjach udział wzięło już prawie półtora miliona uczestników, którzy sprawili, że ich małe ojczyzny stały się piękniejsze. Wszyscy z nas pokazali, jak ważna jest troska o wspólne dobro! Śmiało można stwierdzić, że uczestnicy akcji, to EKO-PATRIOCI.

- mówią organizatorzy akcji z Fundacji Sprzątamy Dla Polski

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie posprzątali teren najbliższej okolicy szkoły, a także pobocza przy drogach Krzyżanów - Pieńki i Krzyżanów - Gąski. Zebrano około 20 worków śmieci.

• XII Przegląd Piosenki im. Anny Jantar i Marka Grechuty

• 9 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej odbył się XII Przegląd Piosenki im. Anny Jantar i Marka Grechuty. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Nikola Chomontek  z  Oddziału Przedszkolnego - wyróżnienie za piosenkę „Jambalaya”

Maria Lewandowska – oddział II wykonała piosenkę „Najtrudniejszy pierwszy krok”

Zofia Jęczmień – oddział IV – wyróżnienie za piosenkę „Nie wierz mi, nie ufaj mi”

Bartłomiej Karkocha  - oddział VI – wyróżnienie za piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”

Julia Wrocławska – oddział VII – III miejsce za piosenkę „Radość najpiękniejszych lat”

Zespół w składzie: Zofia Michalak oddział IV, Ada Iskrzyńska oddział V, Paulina Pawłuś oddział V, Karolina galuś oddział V i Julia Pisarek oddział V – III miejsce za piosenkę „Dzień bez Happy Endu”

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

• Do tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zakwalifikowali się na szczeblu szkolnym uczniowie: Bartosz Goska,  Mateusz Michalak, Patryk Stus i rezerwowy Mikołaj Maszczyk.  Chłopcy z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli teorię i praktykę.

Na szczeblu gminnym, w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Goska, Mateusz Michalak i Patryk Stus. Chłopcy wywalczyli  II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs historyczny "To był bój"

• W dniu 4.04.2024r. W Szkole Podstawowej w Milejowie 3 uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Historycznym pod hasłem "To był bój!". Wydarzenie było organizowane w ramach obchodów 230 rocznicy wybuchu powstania kościuszkowskiego.

Nasze uczennice: Wiktoria Panek (kl. VI), Maja Maczugowska (kl. VII), Milena Łukasik (kl. VII) zajęły 4 miejsce w zaciętej rywalizacji. Wszystkie napisały opowiadania na temat insurekcji kościuszkowskiej oraz wypełniły test wiedzy. Opiekunem była nauczyciel historii pani Edyta Michalak.

Serdecznie gratulujemy!!