• "Płynąca tęcza"

• W ostatnim tygodniu przed feriami klasie I udało się wykonać jeszcze jeden eksperyment . Była to "Płynąca tęcza" . Dzieci z kolorowych cukierków układały tęczę , a potem polewalismy ją wodą, dzięki czemu cukierki rozpuściły się i powstała piękna kolorowa tęcza. Uczniom bardzo się podobało to doświadczenie, jednak przy okazji dowiedzieli się , że w takich pięknych kolorowych cukierkach jest wiele niezdrowych substancji czyli konserwantów, które właśnie dają nam takie piękne kolory. Ale w myśl zasady - raz nie zawsze - po przeprowadzonym doświadczeniu , dzieci mogły zjeść wykorzystane cukierki. Kolejne doświadczenie już niedługo. Zajrzyjcie do nas po feriach!

• Dzień Babci i Dziadka 2024

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka 2024 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 19 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyłą się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie z pomocą wychowawców przygotowali wzruszające wiersze, piosenki i skecze a także przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na tę uroczystość. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się z dumy łza w oku. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo radości, siły i zadowolenia z wnuków.

• Warsztaty robienia mydełek

• Nowa galeria Warsztaty robienia mydełek została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 17.01.2024 r. uczniowie klas I - V Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie uczestniczyli w warsztatach robienia mydełek glicerynowych. Każde dziecko wykonało cztery mydełka, których zapach  i kolor samo wybierało. Były to bardzo interesujące zajęcia, a mydełka okazały się idealnymi prezentami dla babć i dziadków z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka.

• Warsztaty kolejowe KOLEO

• Nowa galeria Warsztaty kolejowe KOLEO została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci z klas I-IV uczestniczyły w warsztatach , które miały na celu przybliżyć im, jak podróżuje się pociągiem. Pan Prowadzący opowiadał, jak wygląda pociąg, kto go prowadzi i czym zajmują się ludzi pracujący na dworcu kolejowym i w pociągach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają różne dworce, dowiedzieć się gdzie można kupić bilet, a nawet przećwiczyć jak można to zrobić. Dla najuważniejszych i najbardziej aktywnych do zdobycia była maskotka małego Tuk - Tuka. Zdobyli ją uczniowie klasy IV - Lena Makowska i Filip Żurowski. Wszystkim dzieciom warsztaty się podobały , gdyż były bardzo interesujące.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 19 stycznia 2024 r. (piątek) o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie odbędzie się uroczystosć z okazji Dnia Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszamy Wszystkie Babcie i Dziadków.

• II Rodzinne Kolędowanie w GOK w Woli Krzysztoporskiej

• Uczniowie: Ada Iskrzyńska (kl. V), Paulina Pawłuś (kl. V), Karolina Galuś (kl. V), Julia Wrocławska (kl. VII), Bartłomiej Karkocha (kl. VI) i Michał Gałkowski (kl. VI) w dniu 06.01.2023 r. reprezentowali naszą szkołę podczas koncertu "II Rodzinne Kolędowanie w GOK w Woli Krzysztoporskiej".  Wspólnie zaśpiewali tradycyjną polską kolędę "Dziś w stajence". Na scenie GOK wystąpiła również uczennice klasy I Hanna Cejnóg, która jako reprezentantka Gminnego Ośrodka Kultury zaśpiewała pastorałkę "W drodze do stajenki".  Był to wieczór pełen magii, kolęd i pastorałek. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami i słodkościami.

• Podsumowanie akcji "Szkoły pełne talentów"

• Akcja organizowana przez sieć sklepów LIDL pod hasłem „Szkoły pełne talentów” dobiegła końca. Zebrane Talenciaki pozwoliły nam złożyć zamówienie i otrzymać zestaw gier świetlicowych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę: RODZICOM, UCZNIOM, PRZYJACIOŁOM i NAUCZYCIELOM za okazane serce i chęć niesienia pomocy.

• Przedstawienie Bożonarodzeniowe "Opowieść Wigilijna"

• Nowa galeria Przedstawienie Bożonarodzeniowe "Opowieść Wigilijna" została dodana do albumu fotograficznego

Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia, upłynął nam w wyjątkowym nastroju.

Od rana wszystkie klasy przygotowywały stoły wigilijne w salach lekcyjnych.

O godz. 11.00 przeżywaliśmy ponownie radość Świąt Bożego Narodzenia za sprawą naszych zdolnych uczniów, którzy zaprezentowali wszystkim cudne przedstawienie autorstwa Charlesa Dickensa  pt.: "Opowieść wigilijna” w reżyserii pań: Anety Bełdowskiej i Ewy Motylskiej. Towarzysząca przedstawieniu wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat świąt udzielił się wszystkim obecnym. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.

Po przedstawieniu nastąpiło podsumowanie konkursu kolęd i pastorałek. Następnie wicedyrektor szkoły Agata Szczegodzińska złożyła serdeczne życzenia bozonarodzeniowe całej społeczności szkolnej.

• Wigilie klasowe 2023

• Nowa galeria Wigilie klasowe 2023 została dodana do albumu fotograficznego

Wigilie klasowe - 22.12.2023 r.

W świątecznym klimacie przebiegły  wigilie klasowe.

W nastroju pokoju, przy dźwiękach kolęd uczniowie razem z wychowawcami łamali się opłatkiem i składali serdeczne życzenia.

Nasi uczniowie kultywując polskie tradycje wigilijne kształcili umiejętności:

-nakrywania do stołu;

-podawania przygotowanych potraw wigilijnych;

-kulturalnego zachowania się przy stole.