• REKRUTACJA 2024/2025

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie ogłasza nabór do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Wnioski o przyjęcie należy składać w sekretariacie szkoły w terminie od 26.02.2024 r. do 15.03.2024 r. Wnioski będa dostępne w sekretariacie szkoły i na szkolnej stronie www.spkrzyzanow.edupage.org w zakładce Rekrutacja.

• Pierwszaki eksperymentują!

• W dniu 14 lutego, uczniowie klasy 1 , po raz kolejny zamienili się w szalonych naukowców i sami zrobili dwie masy plastyczne, którymi mogli się pobawić. Pierwszy był własnoręcznie wykonany przez panią Kasię przy asyscie uczniów - piasek kinetyczny. Dzieci mogły zobaczyć jak z połączenia jedynie dwóch składników - mąki i oleju, wychodzi nam świetna masa, przy której możemy spędzić nawet i całe popołudnie. Z naszego piasku dzieci robiły babki oraz inne wzory z przyniesionych foremek, słowem miały trochę lata w środku zimy. Jednak dużo radości i zachwytu wzbudziła w pierwszakach ciecz nienewtonowska. Wyszła nam iście kosmiczna, bo niebiesko - zielona!! Kiedy się ją zaciskało, była twarda jak kamień, a kiedy puszczało się dłoń, to ciecz się rozlewała. To było naprawdę wspaniałe doświadczenie. Dzieci nie mogły przestać się nią bawić. Chciały jeszcze i jeszcze. I choć dłonie po zabawie nie do końca się domysły, to uczniowie już pytali o kolejny eksperyment, więc chyba się podobało! A Wy, czekajcie na więcej, bo planujemy coś ekstra!

• Bal ostatkowy 2024

• Nowa galeria Zabawa ostatkowa 2024 została dodana do albumu fotograficznego

Ostatkowy bal karnawałowy dla uczniów  zorganizowany 13 lutego w naszej szkole, okazał się niezapomnianym wydarzeniem pełnym radości i zabawy. Korytarz szkolny przemienił się w magiczne miejsce. Dzieci ubrane w karnawałowe przebrania tańczyły do różnorodnych rytmów, które rozbrzmiewały z głośników.

Nie mogło zabraknąć również licznych zabaw integracyjnych, które sprawiły, że uczniowie mogli lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas. Gry zespołowe, konkursy taneczne oraz wspólne tańce przyniosły uśmiech na twarzach wszystkich uczestników. Atmosfera była niesamowicie serdeczna i pełna pozytywnej energii, co sprawiło, że bal karnawałowy był prawdziwym sukcesem. Dzieci wracały do domów zmęczone, ale pełne wrażeń i wspomnień, które na długo pozostaną w ich sercach

• Zabawa choinkowa 2024

• Nowa galeria Zabawa choinkowa 2024 została dodana do albumu fotograficznego

26 stycznia, tuż przed feriami zimowymi odbyła się Dyskoteka Choinkowa. Tańce w rytm ulubionych utworów zapoczątkowali uczniowie klas 0-3. Po najmłodszych uczniach naszej szkoły "parkiet" opanowali uczniowie klas 4-8. Oprócz zabawy przy muzyce wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz otrzymali paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców. Dla każdej z grup przygotowano także konkursy: "Gorące krzesła", "Paczka parzy" oraz "Jaka to melodia dla dzieci", w których najlepsi zostali nagrodzeni. Spośród uczniów klas starszych wybrano Króla i Królową Balu. Koledzy, koleżanki, a także nauczyciele w demokratycznym głosowaniu wybrali na Królową uczennicę klasy V, Adę Iskrzyńską, królem natomiast został Jakub Łukasik (również z klasy V).
            Za oprawę muzyczną i techniczną imprezy odpowiedzialni byli Mateusz Michalak (kl. VII) oraz Patryk Stus (kl. VII).
            Tańce i zabawy na przepięknie przyozdobionym korytarzu wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Takim akcentem rozpoczęliśmy ferie zimowe.