• Koncert muzyczny "W karnawałowym rytmie"

• 22 lutego 2023 r. odbył się koncert muzyczny pt. " W karnawałowym rytmie". Uczniowie poznali budowę gitary klasycznej i gitary elektrycznej, różnice między nimi. Dowiedzieli się z czego wykonane są struny oraz pudło rezonansowe. Zaśpiewali razem z prowadzącą piosenki :

- " Zmykaj Jack"

- "Ty druha we mnie masz"

- " Huragan - bałagan".

Prowadząca Pani Ewa przygotowała również muzyczne zagadki, w których do odgadnięcia były utwory:

- "Koziołek Matołek"

- "Gumisie"

- " Mario"

- "Tytanik"

- "Piraci z Karaibów"

Uczniowie bardzo szybko rozpoznawali zagadkowe utwory i sprawiało im to wiele radości.

• Warsztaty EKONOMIA +

• W poniedziałek, 20 lutego 2023 roku uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w 3-godzinnych warsztatach EKONOMIA+. Spotkanie odbyło się w formie on-line, a poprowadził je ekonomista - pan Rafał Woś. Uczniowie przebrnęli przez warsztaty niczym przez mecz piłki nożnej - była rozgrzewka, pierwszy gwizdek, dwie połowy, a nawet dogrywka. Przełożenie na sport okazało się przystępnym sposobem do przybliżenia uczniom zagadnień z zakresu ekonomii. Organizatorzy zapewnili także nagrodę w postaci bonu do sklepu sportowego. Zwycięzca został wylosowany i był nim Patryk Stus. Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Ludowymi Zespołami Sportowymi oraz Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Szkolnym koordynatorem warsztatów była p. Aleksandra Sima.

• WALENTYNKI

• 14 lutego na całym świecie obchodzone jest święto zakochanych. To również dzień, w którym wierni Kościoła katolickiego wspominają postać św. Walentego - biskupa i męczennika. Również w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. W szkole działała poczta walentynkowa, poprzez  którą można było przekazać kartkę swojej sympatii. Oby wszystkie życzenia walentynkowe się spełniły!

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 10 lutego 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Brali w nim udział prawie wszyscy uczniowie. Występowali dla swoich najukochańszych Dziadków, którzy bardzo licznie przybyli na uroczystość. Zerówka zaprezentowała piękne wierszyki oraz wesołe piosenki, klasa I tańczyła, śpiewała i recytowała samodzielnie stworzone kompozycje, klasa II natomiast rozbawiła wszystkich do łez zabawnymi , z życia wziętymi scenkami kabaretowymi. Naprawdę było super! Klasa III miała nawet własnego Dziadka i Babcię! Śpiewali oni i mówili także piękne wiersze, klasa IV też przedstawiła "O babci i dziadku słów kilka" , zaspiewała piosenkę "Wszystko dla Ciebie", a Michał Merk zagrał na akordeonie i klawiszach! Oj było naprawdę pięknie! Klasa V zabrała nas na prawdziwą zabawę taneczną w remizie, a dziewczyny z klasy VI i VIII zaprezentowały taniec nowoczesny i akrobacje. Nie zapominajmy o dziarskim Dziadku z klasy VI, który fenomenalnie rozgonił całe towarzystwo koleżanek ze sceny! W tę rolę wcielił się Marcel Lewandowski, który wypadł wyśmienicie! Klasa VII dla swoich Dziadków zaśpiewała piosenkę A.Jantar pt. "Tak mało trzeba nam" . Było naprawdę wzruszająco i zabawnie! Każdy z Gości mógł znaleźć coś dla siebie! My jeszcze raz dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie i życzymy, wszystkiego co najpiękniejsze!

Zapraszamy do oglądania zdjęć w Galerii.

• "Wędrująca woda"

• W poprzednim tygodniu klasa III z panią Kasią przeprowadziła kolejny eksperyment. Tym razem była to "Wędrująca woda". Uczniowie sami przygotowywali każdy etap doświadczenia i po uplywie kilku godzin, mogli zobaczyć jak zabarwiona woda przedostała się do pustych kubeczków przez papierowe harmonijki. Cały proces bardzo podobał się uczniom i uczennicom, wszystkie zadania wykonywali z wielkim skupieniem i zaangażowaniem. Było naprawdę interesująco! A Wy Drodzy Koledzy i Koleżanki, czekajcie na więcej! Będzie się działo!

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Luty jest miesiącem  Bezpiecznego Internetu na całym świecie. W naszej szkole również przygotowaliśmy szereg ciekawych inicjatyw zwiazanych z bezpieczeństwem w sieci. 8 lutego w szkole odbył się apel podczas którego uczniowie zostali zapoznali z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, z korzyściami jakie daje dostęp do niego, a także z zagrozeniami jakie mogą ich spotkać podczas surfowania po różnych stronach internetowych. 15 lutego w szkole przeprowadzony zostanie test wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu podczas którego wyłonimy mistrza bezpieczeństwa (w dwóch kategoriach wiekowych). Na korytarzu szkolnym zostanie także przygotowana galeria prac wykonanych przez uczniów, dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

• Podsumowanie kiermaszu świątecznego

• Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej ( uczniów, rodziców i nauczycieli) dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i wyniósł 2515 zł. Pieniążki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej.