• Egzamin na kartę rowerową

          •         W dniu 2 czerwca 2023 r. uczniowie oddziału IV  oraz jeden uczeń oddziału VIII naszej szkoły przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową przygotowanego przez nauczyciela techniki panią Jagodę Dąbrowską. Jego celem było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Egzamin, zgodnie z przepisami, polegał na wykonaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań, z dopuszczalną ilością pięciu błędów.

                    Część praktyczna egzaminu odbyła się 14 czerwca w Miasteczku Ruchu Drogowego w piotrkowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Przeprowadził ją naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP podinsp. Krzysztof Skrobek.

                    Finalnie kartę rowerową otrzyma jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego z rąk dyrektora szkoły 20 uczniów.  Jedna uczennica, z powodu choroby i niemożności uczestniczenia w egzaminie praktycznym, przystąpi do niego w innym terminie.

                    Serdecznie gratulujemy wszystkim ‘świeżo upieczonym’, pełnoprawnym rowerzystom i życzymy zawsze bezpiecznej drogi.

          • Bezpieczny Tydzień

          •           Głównym celem "Bezpiecznego Tygodnia" jest ustawiczny wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa, ochrona przed zagrożeniami, poszerzanie w tym zakresie wiedzy i umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.

                      Uczniowie wszystkich oddziałów uczestniczyli w spotkaniach z policjantem i strażakiem. Nie tylko z zaciekawieniem słuchali prowadzących, ale też pytaniami i przykładami z własnego doświadczenia aktywnie włączali się do rozmowy.

                     Bezpieczeństwo w naszej szkole to także sprawny i zgodny z procedurami udział w akcji ewakuacyjnej. W związku z tym jednym z działań było uczestnictwo uczniów w próbnych ewakuacjach. Wielokrotne ćwiczenia z całą pewnością usprawniają za każdym razem poprawny przebieg akcji.

                      Z obchodami Bezpiecznego Tygodnia skorelowany był także praktyczny sprawdzian na kartę rowerową. 

                      Dopełnieniem realizacji tematyki bezpieczeństwa ujętej w harmonogramie były filmy edukacyjne, które wychowawcy oddziałów prezentowali swoim podopiecznym, oraz prezentacja przygotowana przez Pania Jagodę Dąbrowską pod hasłem "Bezpieczne i zdrowe wakacje".  Wyeksponowano też planszę pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, na której zebrano najważniejsze do przestrzegania zasady, które pozwolą uniknąć wszelkiego niebezpieczeństwa.

          • Pasowanie na czytelnika klasy I

          • W maju obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Nasz biblioteka szkolna jak co rok włączyła się    w tą inicjatywę. W ramach obchodów odbyło się kilka lekcji bibliotecznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się statystyki dotyczące całorocznej pracy biblioteki i wypożyczeń. Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek było oficjalne przyjęcie do grona czytelników naszej biblioteki uczniów z klasy I. Uczniowie Ci już od początku drugiego śródrocza mogli zapoznawać się ze zbiorami biblioteki i korzystać z nich, ale pasowani na czytelników zostali po przeczytaniu swojej pierwszej lektury szkolnej pt. „Detektyw Pozytywka”. Przed pasowaniem uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości Detektywa  i rozwiązywanych przez niego zagadek. Wszyscy wykazali się bezbłędną wiedzą, za co zostali nagrodzeni i uroczyście pasowani na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki. Nowym czytelnikom życzymy częstych wizyt w bibliotece, nie tylko szkolnej i samych sukcesów wynikających ze znajomości literatury.

          • Wycieczka do Łodzi - Muzeum Włókiennictwa i Teatr im. S.Jaracza

          • Nowa galeria Wycieczka do Łodzi - Muzeum Włókiennictwa i Teatr Jaracza została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 30 maja 2023 r. uczniwie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie udali się pod opieką wychowawców na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzili Muzeum Włókiennictwa, w którym uczestniczyli także w lekcjach muzealnych pt. "  Od włókna do tkaniny" i "Fabryka pełna wynalazków". Drugim punktem wyjazdu był spektakl pt. "Hobbit" w Teatrze im. Stefana Jaracza. Wrażenia po obejżeniu sztuki, w której elementach uczestniczyła także publiczność są niesamowite. Dzieci z uśmiechami na twarzach wracały do domu. 

          • Accelerated Racing z nagrodą Judges Choice

          • Drużyna Accelerated Racing ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wzięła udział w Finałach Krajowych F1 in Schools, które odbyły się 14 maja 2023 r. w Zatoce Sportu na Politechnice Łódzkiej.

            F1 in Schools jest uznawany za największy i najbardziej ekscytujący projekt edukacyjny na świecie oparty na STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics). Zapoczątkowany w 8 szkołach w Wielkiej Brytanii, 23 lata temu, jest aktualnie obecny w ponad 26 tys. szkół w 51 krajach. Jest to również jedyna globalna platforma promocji filozofii Formuły 1 wśród młodzieży. 

            Uczniowie podczas konkursu mieli  okazję zbliżyć się do środowiska Formuły 1, co jest inspiracją do dalszego rozwoju umiejętności i wiedzy w zakresie motosportu na światowym poziomie.

            Ten konkurs to rewelacyjna zabawa, w której uczestniczą zarówno uczennice i uczniowie. Wyścigi są bardzo spektakularnym widowiskiem przyciągającym wielu obserwatorów.

            Rywalizacja polegała na budowie miniaturowego bolidu F1 przyszłości.

             Uczniowie: Paweł Sima, Franciszek Adamek, Patryk Stus, Mateusz Michalak i Mikołaj Maszczyk zaprojektowali bolid z wykorzystaniem oprogramowania CAD, do projektowania wspomaganego komputerowo i produkcji wspomaganej komputerowo. 

            Wymyślili nazwę zespołu i rozdzielili role (inżynier projektu, inżynier produkcji, manager ds. zasobów, osoba odpowiedzialna za sponsoring oraz marketing i projekt graficzny). Samochód musiał spełniać wymagania techniczne, określone w regulaminie konkursu. Bolidy są napędzane skompresowanym powietrzem, które wydobywa się z pojemnika na pokładzie samochodu. Takie konstrukcje osiągają prędkość ponad 75 km/h. 
              

            W zawodach nie chodziło tylko o zbudowanie najszybszego bolidu. Chłopcy mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania związane z motoryzacją i inżynierią, ale również pozyskać umiejętności zarządzania projektem, marketingowe (pozyskanie sponsorów i promocja drużyny w social mediach), nauczyć się pracy zespołowej, tworzenia innowacji i komunikacji. Udział w konkursie oznaczał również konieczność przygotowania prezentacji na temat swojego projektu.   

            Drużynie udało się pozyskać następujących sponsorów: EuroVeg Kamil Krasoń, LennyLamb, Arpaprint.pl, An-Decoris, PATRO HOME, Sprzedaż Kruszywa Stus Janusz, którym serdecznie dziękują.  

            Z pierwszych zawodów F1 in Schools Poland chłopcy wrócili z nagrodą Judges Choice, czyli dla drużyny która zrobiła na sędziach największe wrażenie.

            Teraz zasłużony odpoczynek, ale chłopcy już myślą o udziale w kolejnej edycji tych ekscytujących zawodów.

          • EKOpozytywni

          • Zapraszamy Was serdecznie do wsparcia EKOpozytywnych!

            Mamy ogromną przyjemność przedstawić Wam nasz film, który właśnie został zgłoszony do konkursu FilmEko (https://filmeko.pl/ )!

            Link do filmu: https://youtu.be/hQ-AoO2pXkU

            To było dla nas ogromne wyzwanie, ale nasza ekipa w składzie Paweł Sima, Nadia Pisarek, Amelia Kapuścińska, Lena Radziszewska i Kamila Kulik pracowała z pasją, determinacją i nieustającym zaangażowaniem. Teraz możemy z dumą podzielić się efektem naszej ciężkiej pracy z Wami.

            Ale teraz potrzebujemy Waszej pomocy! Aby zdobyć nagrodę, musimy zdobyć jak największą liczbę polubień, komentarzy i udostępnień naszego filmu. Wasze wsparcie jest niezastąpione i ogromnie dla nas znaczy.

            Prosimy Was o podzielenie się filmem ze swoimi znajomymi, rodziną i wszystkimi, którym ufasz, że docenią naszą pracę. Możecie również zostawić komentarz, podzielić się Waszymi odczuciami i przemyśleniami na temat filmu.

            Dziękujemy Wam z całego serca za wsparcie i za to, że jesteście z nami na tej filmowej przygodzie.

            #FilmekoKonkurs #Ekopozytywni #RazemJesteśmySilni

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Szanowni Państwo

            w dniach 23, 24, 25 maja 2023 r.

            uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty,

            klasy 0 – VII – mają dni wolne od zajęć dydaktycznych.

          • "Chemiczne jojo"

          • W poniedziałek, 15 maja , klasa 3 po długiej przerwie, wreszcie znalazła czas na nowy, bardzo interesujący eksperyment. Było to "chemiczne jojo". Uczniowie sami mogli zobaczyć jak z z zabarwionego octu robią się małe kuleczki i po reakcji z soda oczyszczoną obijały się niczym piłeczki od dna słoika napełnionego olejem. Bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali całe doświadczenie i już pytali o następne! Kto wie kto wie, może pod kierunkiem pani Kasi, uda się przed końcem roku zrobić jeszcze jeden eskperyment! Czekajcie na efekty!

             

          • Spektakl profilaktyczny "Przesłuchanie"

          • Nowa galeria Spektakl profilaktyczny "Przesłuchanie" została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 15.05.2023r uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z teatrem profilaktycznym „Kurtyna” z Krakowa. Aktorzy zagrali spektakl pt. „Przesłuchanie”.

                Przedstawienie poruszało ważne zagadnienia wychowawczo–profilaktyczne, m.in. wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób, wrażliwość na krzywdę człowieka, radzenie sobie z przykrymi emocjami oraz zachowaniem agresywnym innych. Ponadto podjęta została tematyka zdrowia i edukacji zdrowotnej poprzez zwrócenie uwagi na: postawy otwarte na poszukiwanie pomocy, kondycję zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zagrożenia dla życia związane z uzależnieniem od alkoholu, uzależnienia behawioralne (od telefonów czy Internetu). Dodatkowo uwzględniona została problematyka bezpieczeństwa, profilaktyki zachowań ryzykownych, troski o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w „sieci”, rozwijania postaw opartych na odpowiedzialności za dokonywane wybory oraz konsekwencji prawnych wynikających z cyberprzestępczości. W sztuce umiejętnie uchwycony został także aspekt komunikacji w rodzinie.

                Szkolne spotkanie młodzieży z teatrem zakończyło się podsumowaniem. W rozmowie z uczniami jeden z aktorów zwrócił uwagę na główne treści wychowawczo–profilaktyczne zaprezentowanego spektaklu, wskazywał potrzebę bardziej odpowiedzialnego podejmowania decyzji, które wpływają na rozwój społeczno – emocjonalny młodych osób. Uczniowie mieli także możliwość zadania pytań prowadzącym. Młodzież wyraziła pozytywne komentarze dotyczące gry aktorów, sposobu przedstawienia tematów podjętych w sztuce oraz nawiązania interakcji z widzami.

          • II Pieszy Rajd Papieski

          • W sobotę 13 maja 2023 r. 5 uczniów z oddziału IV pod opieką p. Katarzyny Renosik wzięło udział w II Pieszym Rajdzie Papieskim „W obronie Papieża Polaka Świętego Jana Pawła II’’ zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Bogdanowie, Parafię Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie oraz KGW w Bogdanowie.

            Rajd rozpoczął się o godzinie 9.00 mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bogdanowie. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Papieża mieszczący się przy Szkole Podstawowej w Bogdanowie, gdzie po krótkiej modlitwie zapalono znicze. Potem uczestnicy wyruszyli w 8 km trasę (Bogdanów – Miłaków -Janina – Postękalice (kościół) – Miłaków – OSP w Bogdanowie), którą zabezpieczali strażacy z OSP Bogdanów. Około godziny 11.00 dotarliśmy do kościołka filialnego pw. św. Rocha w Postękalicach, w którym w przepięknym stroju ludowym przywitała nas mieszkanka tamtejszej wsi. Przybliżyła nam Ona historię kościoła. Tam też odbył się konkurs wiedzy o świętym Janie Pawle II. Stamtąd wyruszyliśmy w drogę powrotną do OSP w Bogdanowie, gdzie czekał na nas poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowie. Tutaj też rozstrzygnięto konkurs, wręczono nagrody i dyplomy oraz podziękowano za udział w rajdzie. Musimy się pochwalić, że nasz uczeń z udziału IV – Michał Merk zajął w konkursie III miejsce -  serdecznie mu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Rajd odbył się we wspaniałej atmosferze, pogoda nam dopisała, a każdy uczestnik otrzymał odznakę. To była bardzo aktywna sobota.  Dziękujemy za możliwość udziału w rajdzie i do następnego! Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii 😉

          • Debata o Samorządzie

          • W dniu 10 maja 2023 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w debacie o samorządzie zorganizowanej w ramach zajęć Wiedzy o społeczeństwie. Debatę  prowadził Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Pan Roman Drozdek.

            Podczas spotkania uczniowie uzyskali wiele ciekawych informacji na temat samorządu gminnego, jego funkcjonowania, budżetu, zadań własnych i zleconych,  zrealizowanych oraz planowanych inwestycjach.

            Podczas wydarzenia przewidziany był również czas na pytania. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę i ugruntowała wiadomości na temat funkcjonowania samorządu gminnego.

            Na koniec 1,5 godzinnego spotkania uczniowie otrzymali od Pana Wójta drobne upominki: długopisy i opaski.

             

          • Dzień Europy

          • Nowa galeria Dzień Europy została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 9.05.2023 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Europy. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. Katarzynę Renosik, która miała charakter informacyjny. Uczniowie dowiedzieli się z niej o historii powstania Unii Europejskiej. Następnie uczniowie obejrzeli 2 filmy o Unii Europejskiej, wysłuchali hymnu, przystąpili do rozwiązania quizów. Na koniec uczniowie wysłuchali ciekawostek na temat wybranych krajów europejskich.

          • Wycieczka do Przybynowa (05.05.2023r.)

          • Nowa galeria Wycieczka do Przybynowa (05.05.2023r.) została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 5 maja 2023 r. uczniowie klas 0 - IV uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa agroturystycznego "Pod Skałką" w Przybynowie. 

            Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Skałką” to wyjątkowe miejsce, położone w malowniczym makroregionie geograficznym – Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w miejscowości Przybynów. Podczas pobytu dzieci zwiedziły z przewodnikiem Skansen Wsi Jurajskiej, mini zoo oraz dowiedziały się na czym polega dojenie krowy i nauczyły się robić masło. Jedną z atrakcji była zabawa na dmuchańcach. Dzieci otrzymały również słodkie niespodzianki ( ciastka, wata cukrowa) i odbyły godzinną przejażdżkę kolejką po Jurze. 

            Był to bardzo interesująco i przyjemnie spędzony czas. 

          • KONKURS NA NAPISANIE WIERSZA UPAMIĘTNIAJĄCEGO RODZINĘ ULMÓW

          • Regulamin

            Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie.

            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.

            Cele konkursu:

            1) Rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości poetyckiej,

            2) Zachęcanie do międzypokoleniowego dialogu,

            3) Pogłębianie wiedzy na temat historii Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej,

            4) Rozwój tożsamości dzieci i młodzieży w poszanowaniu tradycji i historii, odkrywając heroizm                         i męczeństwo Polaków w ratowaniu Żydów,
            5)  Zestawienie historii rodziny Ulmów z innymi losami polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata,
            6)  Poszukiwanie odpowiedzi na pytania o prawdę historyczną i wpływ doświadczenia historycznego na współczesność,
            7)  Poszukiwanie pozytywnych wzorców postaw w duchu uniwersalnych wartości,
            8) Kształtowanie postaw i wrażliwości religijno-patriotycznej,

            9) Zachęcanie do dzielenia się własnym talentem.

            Zadanie konkursowe:

            1) Napisanie  wiersza, składającego się z minimum 10, a maximum 20 wersów dotyczącego rodziny Ulmów i prześladowań Polaków przez Niemców za pomoc Żydom.

            2) Uczestnik oświadcza, że jego utwór ma charakter oryginalny i nie narusza ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dalej: Ustawa oprawie autorskim). Tym samym przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za ewentualne nadużycia wynikłe z prawa autorskiego i nie jest zaczerpnięty z innych źródeł.

            3) Biorąc udział w Konkursie Uczestnik udziela Organizatorowi bezterminowo i nieodpłatnie praw autorskich do utworów w celach związanych z promocją Konkursu oraz z dalszą promocją.

            4) Organizator będzie oceniać wiersze  pod względem merytorycznej zgodności oraz kreatywności. Prace nie na temat lub nieoryginalne nie wezmą udziału w Konkursie i nie będą nagrodzone.

            5) Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jeden wiersz.

            Termin i warunki dostarczenia prac:

            Prace będą przyjmowane do 31 maja 2023 r.  przez nauczyciela historii – Panią Edytę Michalak.

            Ocena prac i nagrody:

            Oceny prac zgłoszonych na konkurs dokona Komisja konkursowa w składzie:

            Magdalena Ryżewska – dyrektor szkoły

            Ewa Motylska – nauczyciel języka polskiego

            Małgorzata Sacińska – nauczyciel muzyki

             Członkowie komisji oceniając prace będą brali pod uwagę następujące kryteria:

            1) Zgodność z tematem,

            2) Pomysłowość, oryginalność

            3) Nawiązanie do historii Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej,

            Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace zajmujące I, II, i III miejsce.

            Organizator zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród, przyznania nagród ex aequo oraz wyróżnień.

            Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego 23 czerwca 2023 r.

            Koordynator konkursu: Edyta Michalak - nauczyciel historii

          • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

          • Nowa galeria Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy IV zabrali całą społeczność szkolną na Zamek Królewski w Warszawie na obrady Sejmu Konstytucyjnego w 1791 roku. Wraz z wychowawcą Edytą Michalak i nauczycielem muzyki Małgorzatą Sacińską przygotowali piękną inscenizację słowno - muzyczna przedstawiającą proces uchwalania Konstytucji 3 Maja. Przybliżyli najważniejsze postacie, daty i wydarzenia z XVIII- wiecznej Polski. Wprowadzili uczniów i nauczycieli w nastrój Świąt Majowych. 

          • Zbiórka ELEKTROŚMIECI - kwiecień 2023 r.

          • Od 1 do 20 kwietnia 2023 r.  w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie odbędzie się II edycja zbiórki elektrośmieci. Jest ona organizowana w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci", w którym uczestniczy ponad 3500 szkół i przedszkoli z całej Polski. Można przynosić zepsuty, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, a szkoła za zebrany sprzęt otrzyma punkty, które wymieni na pomoce dydaktyczne. 

            Przed szkołą ustawiony został pojemnik do którego można wrzucać zużyty sprzęt.

            Program „Moje miasto bez elektrośmieci” powstał w roku 2011 z inicjatywy ElektroEko. W pierwszym etapie obejmował działania lokalne, na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku osiągnął zasięg ogólnopolski z bardzo dużym zainteresowaniem szkół działaniami edukacji ekologicznej. Program działa nieprzerwanie i ma na celu szeroko pojętą edukację dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami.

            Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru. Budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

            „Moje miasto bez elektrośmieci” to nieszablonowa edukacja oparta o bezpłatne materiały edukacyjne dostarczane do placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), a także materiały do nauczania zdalnego i w wersji on-line, cykle warsztatów edukacyjnych, eventów ekologicznych i happeningów. To działania oferujące uczestnikom możliwość wyposażania placówek w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal, za elektrośmieci, w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego.

            Koordynatorem akcji jest Pani Edyta Michalak - pedagog szkolny.

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Żołnierze wyklęci - bohaterowie niezłomni"

          • 28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie nastąpiło podsumowanie konkursu historycznego  "Żołnierze wyklęci - bohaterowie niezłomni". W konkursie  udział brali chętni uczniowie klas VI-VIII. Był to konkurs wiedzy składający sie z dwóch etapów.

            Najlepiej test w II etapie napisała i I miejsce zajęła Aleksandra Pawłuś (kl. VI), II miejsce zajał Mateusz Michalak (kl.VI), III miejsce - Patrycja Pisarek (kl. VIII). Wyróżnienia otrzymały: Julita Kostro (kl. VII) i Nadia Pisarek (kl. VIII). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. 

          • VI Gminny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym

          • 27 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gomulinie zorganizowany został  VI Gminny Konkurs o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII : Kamila Kulik i Paweł Sima. Pawłowi i Kamili dziękujemy za zaangażowanie i udział.

          • XI Przegląd Piosenek Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka

          • 13 kwietnia 2023 r.  w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej odbyły się eliminacje XI Przeglądu Piosenek Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka. 

            21 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się uroczyste podsumownie konkursu. 

            W kategorii: soliści klas 0-3 III miejsce zajęła Zofia Jęczmień (kl. III), natomiast w kategorii zespoły wokalne również III miejsce zajął zespół uczennic kl. 6 z naszej szkoły. Gratulujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w Przeglądzie.

          • Konkurs "Złudzenie optyczne"

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wzięli udział w konkursie pt. "Złudzenie optyczne" Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Tryb. Konkurs „Złudzenia optyczne” został rozstrzygnięty przez Klubowiczów KMO "Kot w okularach". Wszystkie prace były zjawiskowe i inspirujące. Jury przyznało pierwsze miejsce Tosi Kowalskiej. Drugie miejsce natomiats  zdobyła Wiktoria Panek. Gratulujemy!