Niezwykle uroczyście zrobiło się w naszej szkole. 26 maja 2019 r. odbyła się bowiem akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791. W tym dniu większość uczniów ubrana była na galowo, a centralnym punktem był występ klasy VII przygotowany pod kierunkiem wychowawcy pani Edyty Michalak. Całość rozpoczęła się hymnem odśpiewanym wspólnie na szkolnym korytarzu. Uczniowie klasy VII w swojej inscenizacji zaś przybliżyli wszystkim okoliczności uchwalenia Konstytucji, przypomnieli najważniejsze osobistości, które przyczyniły się do tego. Podsumowaniem występu były patriotyczne wiersze i piosenki, chętnie i z pełnym zaangażowaniem wyśpiewane przez wszystkich uczniów naszej szkoły.
W zdrowym ciele ... zdrowy duch
22 marca 2019 r. w ramach Pierwszego Dnia Wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego oraz oddziału pierwszego, uczestniczyły w spartakiadzie przedszkolaka "Samodzielny i sprawny przedszkolak" . Maluchy bardzo chętnie zaangażowały się w zawody sportowe, gry i zabawy, które prowadził trener piłki nożnej pan Daniel Cichorz. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom z oddziału 0 i I wiele radości i uśmiechu. Od trenera dowiedziały się o zasadach "fair play" w spełnianiu swoich marzeń, nie tylko tych sportowych. Na zakończenie oba oddziały otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy z szerokimi uśmiechami pozowali do wspólnego zdjęcia z trenerem. Spartakiadę zorganizowały panie Elżbieta Świątko i Elżbieta Sima.
Rozśpiewana Armenia
Marcowy koncert muzyczny okazał się tym razem niezwykłą podróżą do Armenii. W dniu 26 marca pan Hanusz Kowalczyk zaprosił wspaniałego muzyka i artystę - pana Armena Karapetyana. Muzyk nie tylko zaprezentował nam ormiańskie przeboje muzyczne, ale pokazał też popularne w tym kraju instrumenty muzyczne takie jak: dhole (bęben) oraz duduk (flet). Przy okazji nauczył nas troszkę guzińskiego, ponieważ okazało się, że pan Armen świetnie włada właśnie tym językiem. Wszyscy próbowali wypowiedzieć słowo: "vardakakach’ ", co sprawiało nam ogromną trudność ze zględu na niespotykaną głoskę. Jak zawsze nie obyło się bez konkursów i tańców dowolnych.
Bawiliśmy się wspaniale!!!
Anna Jantar w naszej szkole
Każdy z nas zna i podśpiewuje czasem piosenki Anny Jantar. Uczniowie naszej szkoły również. Dlatego też chętnie wzięli udział w elminiacjach do konkursu związanego z twórczością tej niezwykłej piosenkarki. Eliminacje odbyły się 25 marca 2019 r. Wykonwawcy piosenek bardzo dobrze przygotowali się do występów, żeby w piękny sposób uczcić pamięć o tragicznie zmarłej artystce. Wkład pracy chętnych wykonawców został doceniony przez organizatora koncertu - p. Małgorzatę Sacińską oraz panią dyrektor - Magdalenę Ryżewską. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Na wyniki muszą jednak jeszcze troszkę poczekać, ponieważ Jury w składzie: pani dyrektor, p. Jagody Dąbrowskiej, p. Katarzyny Borek oraz przewodniczącej SU Jowity Nowakowskiej, miało nie lada orzech do zgryzienia.
Do dalszego etapu konkursu na szczeblu gminnym zakwalifikowały się:
Maja Maczugowska, oraz duet: Zuzanna Grącik i Oliwia Galuś, a także Kamila Kulik.
Zwyciężczyniom gratulujemy !!!
Miłości ciąg dalszy...
Bardzo "miłośnie" zrobiło się w naszej szkole ostatnio. A to za sprawa pani Kasi Renosik, która zorganizowała i przeprowadziła Walentynki w naszej szkole.
Apel rozpoczęliśmy od pogadanki i krótkiej instrukcji, wygłoszonej przez Mateusza z klasy VIII, na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Miłośc jest bardzo ważna, ale bezpieczeństwo także.
Następnie uczniowie z klasy IV omówili szczegółowo tradycję "walentynek", podpowiedzieli kilka wierszyków, zasad wysyłania i okazywania miłości. Potem nastąpiło wręczanie kartek walentynkowych, które trwało bardzo długo. W tym roku jakos wyjątkowo i obficie nasi uczniowie obdarowywali się "walentynkami", dając tym samym dowód, że bardzo się wzajemnie lubią. Trzeba dodać, że kartkami zostali obdarowani także nauczyciele i pracownicy szkoły.
To bardzo piękny i sympatyczny gest. Nie możemy się doczekać, co będzie za rok. ;)
Dzielimy się uśmiechem ze starszymi ;)
Niedawno "maluchy" uczyły się miłości i szacunku wobec innych, a już starsi uczniowie w piękny sposób pokazali, jak łatwo można okazać ciepło innym potrzebującym ludziom.
4 lutego 2019 r. uczniowie z klas: II i VII wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim. Zaprezentowali oni wcześniej przygotowane wiersze, piosenki i skecz, który tak bardzo podobał się "naszym" dziadkom. Dlatego też uczniowie postanowili poddzielić się swoim humorem i dowcipem z ludźmi samotnymi i chorymi, którzy bardzo tego potrzebują. Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na podopiecznych DPS - u, którzy choć na chwilę zapomnieli o swoich problemach i w głos śmiali się z wierszyków i kabaretu.
- Bardzo cieszymy się, że mogliśmy choć w tak maleńkim stopniu sprawić komuś radość i podzielić się swoim poczuciem humoru i młodzieńczą świeżością - powiedziała z uśmiechem jedna z uczennic.
- Poza tym to również dla nas niezwykłe doświadczenie i nauka wrażliwości na czyjeś potrzeby - zauważa rezolutnie koleżanka.
Te piękne słowa świadczą o tym, że nauka miłości i szacunku do innych nie idzie w las, a uczniowie z Krzyżanowa, jeśli tylko nadarza się potrafią wykazać się empatią i wrażliwością.
"Kocha, lubi, szanuje..."
O miłości trzeba zawsze dużo i często rozmawiać. Szczególnie z mniejszymi dziećmi, które potrzebują czuć się kochane i lubiane. Dzieciaki muszą też wiedzieć, że należy szanować innych, bez względu na to kim są i jak wyglądają.
30 stycznia 2019 r. nasze maluszki, czyli oddziały 0 i I, wzięły udział w niezwykłej lekcji "miłości i szacunku". Wybrały się bowiem pod opieką swoich wychowawców i pani bibliotekarki do Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Z wielką uwagą słuchały prelekcji pracownicy biblioteki. Bardzo aktywnie też uczestniczyły w zajęciach ruchowych, które polegały na okazywaniu sobie ciepłych uczuć. Na zakończenie z chęcią wykonywały prace plastyczne, gdzie miały wyrazić pozytywne uczucia miłości i szacunku i jednocześnie wykazać się, czego nauczyły się podczas zajęć.
Wspaniałe "maluchy" spisały się znakomicie!
Styczniowy koncert
Styczniowy koncert jak zawsze przyniósł nam wiele radości i wprawił we wspaniały nastrój tuż przed feriami. Pan Hanusz Kowalczyk i tym razem nie zawiódł. Wraz ze swoim gościem pokazał nam jak wygląda wiolonczela i na czym polega gra na tym instrumencie. Panowie zaprezentowali nam także wspaniałe utwory z repertuaru filmowego, musicalowego i nie tylko. W niektórych z nas obudziły się talenty, o jakie w życiu byśmy się nie podejrzewali. Bawiliśmy się wspaniale i cieszyliśmy się, że mogliśmy w ten sposób odpocząć po cięzkiej pracy. To bowiem już ostatni koncert w tym śródroczu, ale mamy nadzieję, że w kolejnym pan Hanusz znów nas czymś zaskoczy. Serdecznie zapraszamy !!!
Dla naszych Babć, dla naszych Dziadków
Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole największa uroczystość w roku. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie społeczności, szkolnej, długotrwałe i intensywne przygotowania, a także publiczność, która jak zawsze nie zawiodła.
Do uroczystości tej swój wkład wnieśli wszyscy uczniowie, którzy pod okiem swoich wychowawców przygotowali tradycyjne wierszyki, piosenki i życzenia, ale też niezwykłe tańce i zabawne scenki. Na zakończenie podsumowano uroczystość konkursami, w których wzięli udział sami dziadkowie.
Koordynatorem uroczystości była pani Jagoda Dąbrowska, która zadbała, żeby wszystko przebiegło sprawnie i prawidłowo.
Dla zdrowych kręgosłupów i nie tylko :)
Od niedawna uczniowie naszej szkoły cieszą się z nowych szafek. W ostatnim czasie bowiem szkoła została wyposażona w nowiuteńkie szafki szkolne, do których każdy uczeń ze starszej klasy dostał osobisty kluczyk.
- Szafki są dobrowolne i całkowicie bezpłatne. Trzymanie w nich zwierząt, i starych kanapek zabronione - mówi żartobliwie pani dyrektor Magdalena Ryżewska i dodaje: - Uczniowie czekali od dawna, dopytywali, kiedy wreszcie zostaną dostarczone. To dla nich ogromne przeżycie, ale też ułatwienie. Będzie im teraz wygodniej. Zamiast dźwigać książki do domu, będzie można zostawić je bezpieczne "pod kluczem".
Uczniowie do kometarza pani dyrektor dodają swoje opinie, że z pewnością poprawi to komfort pobytu w szkole. Nie trzeba będzie spacerować po szkole z wypchanym plecakiem. Można swobodnie zostawić strój gimnastyczny, buty sportowe, jakieś prywatne rzeczy.
- Trzeba tylko pamietać o kluczyku - dodają z uśmiechem dziewczyny z VI klasy.
Szafki zostały umiejscowione w szatni, która została wcześniej odświeżona i odpowiednio przygotowana. Jakiś czas zajęło poszukiwanie odpowiedniego producenta, który robi dobre szafki i za niewygórowaną cenę. Szkoła wydała na tę inwestycję 4780 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z ubiegłorocznego budżetu szkoły.
Szafki nie tylko są bardzo ładne, ale też nie zajmują dużo miejsca. Idealnie wpasowały się w wystrój szatni. Ale tego typu inwestycja to nie tylko ładny mebel.
- Na początku roku szkolnego postanowiliśmy, zgodnie z zaleceniem MEN, zważyć plecaki naszych uczniów - nadmienia pani dyrektor. - Wyniki tych pomiarów nie były zatrważające. Uzgodniliśmy jednak wyjść na przeciw uczniom, a także propozycjom Ministerstwa Edukacji. Wspólnie podjęliśmy decyzję o wyposażeniu uczniów w szafki, które odciążą ich trochę i pomogą skupić się na rzeczach istotnych .
Uczniowie są bardzo zadowoleni. Dzięki takim pomysłom szkoła staje się coraz bardzej nowoczesna i przyjazna uczniom.
- Mamy nadzieję, że nasze inwestycje przełożą się teraz na wyniki nauczania - dodaje z uśmiechem opiekun SU, pani W. Wyrębkiewicz. - A na pewno unikniemy już standardowych wymówek, typu:"Pies zjadł mój zeszyt".
Słowem też można zranić ...
Dnia 23.01.2019r. w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów klas 0 – IV pt. „Poskromienie nieznośnego Smoka”. Głównymi bohaterami przedstawienia był Smok Bonifacy i Trefniś. Pokazywali oni dzieciom, jak czuje się ktoś, kto zostaje odsunięty od swojego najlepszego przyjaciela i o tym, że czasem zwykłym słowem można kogoś bardzo zranić. Na koniec to dzieci podpowiedziały nieznośnemu Smokowi, jakich ważnych „magicznych” słów trzeba czasem użyć, żeby wszystkie nasze winy zostały przebaczone. Dzieci były bardzo zaangażowane w spektakl i z pewnością już wiedzą, co robić, aby dobrze czuć się w grupie przyjaciół i aby innym z nami również było dobrze.
Witajcie w gronie czytelników :)
14 stycznia 2019 r w Szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie kl. VII , którzy pod okiem naszej szkolnej Pani Bibliotekarki - Edyty Michalak, przygotowali niezwykle ciekawe i pouczające przedstawienie. Wcielili się oni w role książek i rozmawiali z czytelnikami. Dzieci z klasy I dowiedziały się min. jak dbać o książki aby jak najdłużej imm służyły. Następnie, aby zasłużyć na miano "czytelnika", wzięli udział w quizie ze znajomości tytułów bajek . Nie trzeba nadmieniać, że spisały się doskonale. W nagrodę złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowanie na czytelników. Od teraz mogą już samodzielnie wypożyczać swoje ulubione książeczki. Gratulujemy !!!
Psiaki też mają swoją Wigilię :)
W grudniu nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej, zorganizowanej przez schronisko dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim "Wigilia dla zwierząt". Przez kilka tygodni zbieraliśmy w szkole puszki z karmą dla psów i kotów, zabawki oraz koce. Akcję koordynowały p. E.Świątko, p.K. Borek i p. K. Renosik. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska, a my otrzymaliśmy podziękowania.
My również dziękujemy wszystkim darczyńcom - nauczycielom, uczniom i rodzicom - za udział w akcji :)
Dzięki Wam pieskom wystarczy jedzenia na bardzo długo!
Cukierek czy rózga?
"Za przepisów przestrzeganie – cukierek i podziękowanie” – takim wierszykiem i słodkością uczniowie klasy czwartej naszej szkoły nagradzali kierowców przestrzegających przepisów ruchu drogowego. Dla tych, którzy je złamali, była kara w postaci rózgi oraz wierszyk: „Za karę rózgę wręczamy, poprawy się spodziewamy”. Dodatkowo hasła na banerach przygotowanych przez uczniów apelowały o rozsądek i rozwagę kierowców na drodze.
Przedświąteczną akcję prewencyjną na drodze z inicjatywy pani Jagody Dąbrowskiej i przy współpracy ze specjalistą do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego panem Michałem Kędziorą przeprowadzili policjanci z piotrkowskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Celem tych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego, a w szczególności kierowcom pojazdów, zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach: trzeźwości, prędkości, używania pasów bezpieczeństwa oraz używania telefonów komórkowych podczas jazdy.
Wszyscy zatrzymani kierowcy sympatycznie odnieśli się do nietypowej policyjnej kontroli z udziałem uczniów. Ci nagrodzeni serdecznie dziękowali i składali dzieciom miłe życzenia, byli wśród nich także rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Ci ukarani z pokorą przyjmowali rózgę i obiecali poprawę. Na szczęście tych ostatnich było niewielu.
Na zakończenie akcji panowie policjanci podziękowali dzieciom za aktywne uczestnictwo i życzyli powodzenia, a pan Michał Kędziora wręczył w nagrodę duże kalendarze Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. My również serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy i uczestnicy akcji życzą wszystkim kierowcom zawsze bezpiecznej jazdy, szczęśliwych powrotów do domu a także pomyślnego Nowego Roku.
Jak powstaje bombka choinkowa?
U każdego z nas wiszą piękne bombki na świątecznych drzewkach, ale czy zastanawiamy się przy tym w jaki sposób powstają i dlaczego są takie kruche? Zanim zawisną na choince czeka je długa droga, pobyt w wysokiej temperaturze i misterne zdobienie.
Uczniowie naszej szkoły, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, mieli okazję na własne oczy zobaczyć cały proces powstawania bombki. 21 grudnia 2018 r. (piątęk) wybrali się na wycieczkę do piotrkowskiego Szkło - Dekor, gdzie produkowane są ręcznie zdobione bombki choinkowe.
Po kolei poznawaliśmy wszystkie etapy tworzenia tych ozdób. Najpierw przyglądaliśmy się, jak kilka pań wdmuchuje powietrze w długie przezroczyste rurki, które pod wpływem ciepła z palnika i odpowiedniego ruchu dłoni zmieniają się w szklane bezbarwne kule lub inne kształty. Następnie podziwialiśmy w jaki sposób bombka staje się srebrna w specyficznym procesie zwanym "srebrzeniem". Przyglądaliśmy się też w farbiarni, jak można nadać ozdobom poszczególne kolory. Kolejnym etapem było już misterne malowanie różnorodnych wzorów. I tu z podziwem patrzyliśmy i docenialiśmy niezwykły talent i wprawne oko pań z pracowni, które w błyskawiczny sposób nadawały bajeczne wzory i zdobienia, a zwykłe jednolite kule stawały się niesamowitymi dziełami sztuki. Ozdoby malowane są ręcznie za pomocą różnorodnych lakierów i farb, ale też przyrządów, np.: szklanych rurek kształtem przypominających stalówkę pióra.
Na zakończenie wycieczki każdy sam mógł spróbować swoich sił w tworzeniu tych niezwykłych ozdób świątecznych. Dostaliśmy bowiem fartuszki i kilka bombek do ozdobienia. Reszta zależała już tylko od naszych umiejętności i inwencji twórczej. W nagrodę za ciężką pracę mogliśmy ozdobione przez siebie bombki zabrać do domu.
To było niezwykle ciekawe doświadczenie i wspaniała przygoda idealna przygoda. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!!!
Kiedy ludzie patrzą na siebie oczami serca...
Tegoroczne Jasełka w naszej szkole odbyły się 20 grudnia 2018 r. (w czwartek). Na uroczystości pojawili się liczni goście: rodzice, dziadkowie, a nawet proboszcz parafii Milejów ks. Piotr Kotas. Uroczystość rozpoczął jeden z naszych harcerzy - Mikołaj Sęderecki, który przekazał Betlejemskie Światełko Pokoju. Pan Damian Pyłka - główny organizator imprezy, zadbał o to, żeby występy dzieci były niezwykłe wzruszające i niezapomniane. Uczniowie bardzo dobrze wcielili się w role Józefa, Maryi, trzech króli, pasterzy i innych postaci, które z każdym słowem przybliżały nas do Świąt Bożego Narodzenia. Poszczególne klasy przedstawiły również i zaśpiewały swoje wybrane kolędy. W ten sposób każdy uczeń miał okazję wziąć czynny udział w Jasełkach. Jednak największą atrakcją i jednocześnie niespodzianką, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci, była żywa szopka, przygotowana w tajemnicy przez p. Damiana we współpracy z państwem Michalak. Zwierzęta sprawiły, że występ dzieci stał się jeszcze bardziej rzeczywisty i realny, podkreślił niezwykły urok i znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Oryginalny pomysł przypadł do gustu także naszej pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała organizatorowi słowami:
„Za każdym razem, kiedy pomagacie drugiemu człowiekowi, jest Boże Narodzenie; gdy ktoś postanawia uczciwie żyć, jest Boże Narodzenie; za każdym razem, kiedy rodzi się dziecko, jest Boże Narodzenie. Kiedy próbujemy nadać własnemu życiu głęboki sens, jest Boże Narodzenie. Kiedy ludzie popatrzą na siebie nawzajem oczami serca, z uśmiechem na ustach i przyjaznym gestem, jest Boże Narodzenie”.
Uroczystość zakończył i podsumował wzruszony ksiądz proboszcz Piotr Kotas, który podziękował za zaproszenie i także złożył wszystkim życzenia.
Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w konkursach: "Kalendarz adwentowy w j. angielskim" (organizator: p. Katarzyna Renosik), "Kolęd i pastorałek" (organizator: p. Elżbieta Świątko) oraz na "Najpiękniejszą choinkę przestrzenną" (organizator: p. Katarzyna Borek).
Ciągle się rozwijamy..
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie mają kolejne tablice interaktywne.
A wszystko dzięki programowi: „Aktywna tablica”.
Celem udziału w programie było wsparcie procesu nauczania uczniów, wzbogacenia go o dodatkowe bodźce, ułatwienie przyswajania ich wiedzy oraz rozwój w różnorodnych kierunkach poprzez aktywny udział w lekcjach. Środkiem, który najlepiej sprawdza się w czasach obecnych i jest dostosowany do zainteresowań i umiejętności uczniów jest tablica interaktywna. Trudno sobie w tej chwili wyobrazić przeprowadzenie lekcji bez wykorzystania różnorodnych pomocy dydaktycznych, w tym także tych elektronicznych.
Do tej pory uczniowie mogli korzystać tylko z dwóch tablic znajdujących się w sali komputerowej i ekopracowni. Obecnie szkoła została wyposażona w kolejne dwie i w tej chwili oprócz klasy VII i VIII z tablic korzystają także uczniowie w klasach V i VI.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie pani Magdalena Ryżewska za zgodą organu prowadzącego złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w roku 2019 na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury ora kompetencji uczniów i nauczycieli, w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych: „Aktywna tablica”
W wyniku zakwalifikowania szkoły do programu zostały zakupione dwie tablice interaktywne wraz z projektorem ultraogniskowym oraz głośniki.
Teraz zarówno praca jak i nauka w wyposażonych klasach przychodzi z łatwością i wydaje się być świetną zabawą. Tablice przydadzą się bardzo i z pewnością będą w pełni wykorzystane do różnorodnych form nauki: filmów, projekcji, prezentacji, gier i zabaw.
To był wspaniały pomysł i świetna inwestycja, która z pewnością w szybki czasie da pewne efekty.
Całkowity koszt zakupu pomocy dydaktycznych wyniósł: 17.500 zł., z czego wkład organu prowadzącego wyniósł: 3.500zł. (tj.: 20% całej sumy), natomiast kwota wsparcia finansowego wyniosła: 14.000zł. (czyli 80% całości).
Grudniowy koncert muzyczny
12.12. 2018r. odwiedził nas Pan Hanusz Kowalczyk prezentując kolejny koncert muzyczny. Tematem tego spotkania były narodowe tańce polskie, które zaprezentowali dla nas Pani Julia i Pan Karol. Dodatkowo mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają i z czego się składają stroje ludowe pochodzące z różnych obszarów Polski. Oprócz tego chętni uczniowie mogli spróbować samodzielnie zatańczyć krakowiaka i poloneza, co jak się okazało nie jest takie proste. Trzeba dużo wysiłku i treningów, żeby tańczyć tak jak nasi dzisiejsi goście. Pokazy taneczne bardzo nam się podobały i już zaczynamy odliczanie do następnego spotkania, ale ale to chyba dopiero... za rok! ;-)
Wróżby andrzejkowe..
29 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym już balu andrzejkowym. Było magicznie i tajemniczo, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Każdy miał okazję powróżyć sobie i dowiedzieć się, co go spotka w najbliższej przyszłości. Oczywiście, wszystko z ogromnym dystansem i poczuciem humoru. Najważniejsza była zabawa i tańce, a także niezwykłe stroje i czarodziejska atmosfera. Impreza udała się na medal!!!
Wycieczka maluchów do Biblioteki
28 listopada 2018 r. dzieciaki z oddziałów 2 i 3 wybrały się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Temat lekcji: "Zaczarowany dom" - inspirowany wierszami Michała Rusinka.
Najpierw była prelekcja i rozmowa o rodzajach domów przeprowadzona przez panią Sylwię Kubicką. Później pani Sylwia czytała uczniom wiersze poety. A następnie dzieci w parach robiły plakaty przedstawiające zaczarowany dom . Następnie prezentowały swoje pracę przed całą grupą. Wycieczka była bardzo udana i bardzo się wszystkim podobała.
Archiwum Aktualności