• przyroda

Mariusz Moniuszko

1.Uczeń  zobowiązany jest do:

a)posiadania podręcznika , zeszytu ćwiczeń i zeszytu przedmiotowego,

b)przeczytania w domu zrealizowanego tematu lekcji(podręcznik) i zapamiętanie najważniejszych treści,

c)odrabiania pisemnych prac domowych(ćwiczeniówki , karty pracy) i odrobienia jej na kolejną lekcję(brak trzech prac domowych w śródroczu skutkuje oceną ndst.). Ocenę tą otrzymuje również, jeśli nie zgłosi braku pracy domowej, bądź nieprzygotowania na początku lekcji.

e)pokazania rodzicom zeszytu z uwagą nauczyciela, rodzice potwierdzają ten fakt podpisem

f)napisanie sprawdzianu wiadomości po każdym zrealizowanym dziale i lekcji powtórzeniowej, termin sprawdzianu będzie uzgodniony z uczniami z tygodniowym wyprzedzeniem, w przypadku dłuższej nieobecności w szkole, termin sprawdzianu uczeń uzgadnia z nauczycielem i w ciągu 2 tygodni po powrocie po chorobie do szkoły jest zobowiązany do jego napisania.

Nie pisanie sprawdzianu jest równoznaczne z otrzymaniem oceny niedostatecznej.

Nieobecność ucznia tylko na lekcji powtórzeniowej nie zwalnia go z pisania sprawdzianu.

Uczeń poprawia błędy popełnione  w sprawdzianie w czasie lekcji poświęconej na ten cel lub dokończyć w domu. Sprawdziany pozostają w dokumentacji szkoły.

Ocenę niedostateczną uczeń może poprawić w ciągu 2 tygodni, po podaniu oceny ze sprawdzianu przez nauczyciela w terminie uzgodnionym z nauczycielem

h)napisanie 3-4 prac pisemnych(kartkówek) sprawdzających bieżące wiadomości(1-2 ostatnie tematy), które nie będą zapowiadane

Brak zeszytu ćwiczeń na lekcji traktowane będzie, jako brak pracy domowej.

Dopuszczalne jest trzykrotne w śródroczu nieprzygotowanie do zajęć.

2.Wymagania do uzyskania poszczególnych ocen dostępne są w dokumentacji szkolnej.

3.Progi procentowe uzyskanych punktów ze sprawdzianów i odpowiadające im oceny to:

bardzo dobry – 90% -  100%

dobry  - 75%  -  89%

dostateczny – 50% -  74%

dopuszczający -  30% -  49%

niedostateczny 29% -   0%

Uczeń powinien dbać o swoje i szkolne mienie, oraz kulturalnie zachowywać się w czasie zajęć.