• matematyka

Agata Szczegodzińska

1.       Każdy uczeń oceniany jest zgodnie z PZO.

2.       Oceny są jawne dla uczniów i ich rodziców.

3.       Uczeń ma obowiązek posiadać na każdej lekcji matematyki: podręcznik, zeszyt przedmiotowy, zeszyt ćwiczeń, dzienniczek i przybory do pisania.

4.       Uczeń, który był nieobecny w szkole ma obowiązek uzupełnić braki w zeszycie przedmiotowym i zeszycie ćwiczeń.

5.       Uczeń ma prawo do trzykrotnego zgłoszenia nieprzygotowania do lekcji w ciągu półrocza. Fakt ten należy zgłosić nauczycielowi na początku lekcji. Brak zgłoszenia równa się ocenie niedostatecznej.

6.       Uczeń ma obowiązek systematycznie prowadzić zeszyt przedmiotowy i odrabiać zadania domowe.

7.       O postępach ucznia rodzice są informowani na spotkaniach: z wychowawcą klasy, indywidualnych z nauczycielami lub poprzez dzienniczek ucznia.

8.       Pomiar osiągnięć uczniów odbywa się za pomocą następujących narzędzi: sprawdziany, testy otwarte i testy wielokrotnego wyboru, kartkówki, odpowiedzi ustne, zadania domowe, zeszyty ćwiczeń, obserwacja ucznia, przygotowanie do lekcji, aktywność na lekcji, praca w grupie, inne aktywności (np. udział w konkursach, prace projektowe).

9.       Sprawdziany zapowiadane są z tygodniowym wyprzedzeniem.

10.   Uczeń ma prawo do poprawienia oceny niedostatecznej ze sprawdziany w ciągu 2 tygodni od momentu oddania poprawionej pracy.

11.   Kartkówki mogą obejmować zakres materiału z trzech ostatnich lekcji i nie muszą być wcześniej zapowiadane.

12.   Aktywność ucznia na lekcji nagradzana jest „plusami”. Za 5 „plusów” uczeń otrzymuje ocenę bardzo dobrą.

13.   Ocenę z pracy pisemnej ustala się uwzględniając zdobyty przez ucznia procent maksymalnej liczby punktów zgodnie z WZO Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie.

Skala ocen:
                    celujący (6)                    100% + zadanie dodatkowe
                    bardzo dobry (5)           90% - 100%
                    dobry (4)                       75% - 89%
                    dostateczny (3)               50% - 74%
                    dopuszczający (2)          30% - 49%
                    niedostateczny (1)        0% - 29%

14.   Sprawdzone, ocenione i omówione sprawdziany uczniowie otrzymują do wzglądu. Prace klasowe uczniów znajdują się w posiadaniu nauczyciela, przechowywane są w szkole. Rodzic ma prawo wglądu do pracy ucznia w obecności nauczyciela na terenie szkoły.

15.   Ocena śródroczna lub końcoworoczna wynika z otrzymanych ocen cząstkowych (nie jest ona jednak średnią arytmetyczną ocen).