• język niemiecki

Anna Ziemba

Ocenie podlegają następujących obszarów wiedzy i umiejętności:

·         Gramatyka i słownictwo

·         Słuchanie

·         Mówienie

·         Czytanie

·         Pisanie

·         Praca domowa/zeszyt przedmiotowy/zeszyt ćwiczeń

·         Sprawdzian wiadomości/test/kartkówka

·         Umiejętność pracy w grupie

·         Umiejętność samodzielnego uczenia się

·         Pilność/zaangażowanie ucznia(aktywność)

W śródroczu przewiduje się co najmniej 2 sprawdziany/testy/prace klasowe ( na zakończenie rozdziału lub  2 rozdziałów) zapowiedziane minimum tydzień przed planowanym terminem. Kartkówki sprawdzają wiadomości z bieżącego materiału (1-3 lekcje) i nie muszą być zapowiedziane. Zapowiedziane kartkówki obejmują określony materiał.

Uczeń obowiązkowo zalicza sprawdzian/test/pracę klasową  lub kartkówkę , na której był nieobecny, w terminie wyznaczonym przez nauczyciela.

Uczeń ma prawo być nieprzygotowany do zajęć 2 razy w ciągu śródrocza, co zgłasza nauczycielowi przed lekcją. Nieprzygotowanie nie obejmuje zwolnienia z pisania zapowiedzianego sprawdzianu/testu/pracy klasowej czy kartkówki. Nieobecność ucznia na lekcji nie zwalnia go z uzupełnienia materiału i przygotowania się do lekcji następnej.

Opuszczenie więcej niż 50 % zajęć skutkuje nieklasyfikowanie ucznia z przedmiotu.

Do prac pisemnych stosuje się następujące progi procentowe

0-29% - niedostateczny

30-49% - dopuszczający

50-74% - dostateczny

75-89% - dobry

90-100% - bardzo dobry

100% +dodatkowe zadanie – celujący

Aktywność ucznia nagradzana jest”+”. Jeśli uczeń uzyska 5 „+” otrzymuje ocenę bardzo dobrą.

Uczeń ma obowiązek posiadać na lekcji podręcznik, zeszyt ćwiczeń oraz zeszyt przedmiotowy, który powinien być prowadzony schludnie.